IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma zachęcić do przypominania tabliczki mnożenia       w przyjemny sposób.

Przygotowania do tego dnia trwały przez cały tydzień, w tym czasie uczniowie dekorowali szkołę i przypominali sobie tabliczkę mnożenia. W zapamiętaniu trudnych przypadków tabliczki mnożenia pomagała nam zabawa w „Hasło dnia”. W ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, Patrole Egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia  u rodziców oraz pracowników pobliskiego Gminnego Ośrodka Kultury.

W ramach konkursu, każda klasa przygotowała gazetkę szkolną, która miała propagować tabliczkę mnożenia. Szkolne jury oceniło prace, poziom był bardzo wyrównany, a zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczestnicy przystępowali do egzaminów, dzięki którym mogli uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Eksperci mogli też zdobyć tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia, jeżeli bezbłędnie zdali egzamin w zakresie      1-500. Egzaminom towarzyszyły liczne zabawy związane z tabliczką mnożenia. Uczestnicy między innymi układali matematyczne puzzle, bawili się w grę „Memory”, „Olimpijczyk”, skakali na skakance. Do wspólnej zabawy przyłączyli się także zaproszeni rodzice. Uczniowie zostali nagrodzeni cukierkami i drobnymi upominkami.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji. To matematyczne święto  weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Akcja cieszy się dużą popularnością,  w tym roku wzięło w niej udział 5862 szkoły z różnych krajów świata. Zapraszamy do galerii.