Cała Polska czyta dzieciom

24.01.2017r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na wspólne czytanie do Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie przez plastyczkę i dekoratorkę Panią Krystynę Wenc. W czasie spotkania mieli okazję posłuchać baśni rosyjskiej „Niedźwiedź Miszka” oraz  znanego opowiadania dla dzieci Sama McBratneya „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”.  Oba utwory pobudziły przedszkolaków do licznych refleksji, którymi chętnie dzieliły się z Panią Krystyną.

Następnie dzieci  zostały zaproszone do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych – mogły samodzielnie ulepić z masy solnej serduszka dla swoich babć i dziadków. Wszyscy uczniowie, nawet ci najmłodsi,  z wielką ochotą i zapałem zabrali się do lepienia, a na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać.

Spotkanie bardzo spodobało się przedszkolakom i wzbudziło tyle pozytywnych emocji, że z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.Zapraszamy do galerii