Małopolska Noc Naukowców

W dniu 29 września, po południu uczniowie klas 5,6 i 7 wybrali się na Małopolską Noc Naukowców. Jest to po raz kolejny akcja organizowana w wielu miastach województwa małopolskiego. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję odbyć niezwykłą podróż do świata eksperymentów i naukowych doświadczeń. Pierwszy punktem podróży było I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Tam mieli okazję poznać niezwykłe właściwości ciekłego azotu, zobaczyć efektowne doświadczenia chemiczne, zmierzyć się z właściwościami powietrza, czy zaprzyjaźnić się z patyczakiem Stefanem. Niektórzy cierpliwie czekali w kolejce, aby zabrać do domu bardzo ciekawe zwierzę, jakim jest patyczak. Drugim punktem wieczornego poznawania świata nauki było tarnowskie Radio RDN Małopolska. W siedzibie radia mieli okazję poznać jak wygląda praca reportera, jak przygotowuje się wiadomości do serwisu informacyjnego. Gościli w studiu nagrań tzw. „ dziupli”, gdzie odważni nagrywali swoje krótkie wystąpienia. Uczniowie zasiedli przed mikrofonami w studiu i na żywo uczestniczyli w programie  dotyczącym Małopolskiej Nocy Naukowców. Podczas programu  uczniowie przekazali pozdrowienia zarówno swoim rodzicom, jak i wszystkim mieszkańcom Śmigna. Zapraszamy do galerii.