Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

21.04.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Świętowaliśmy go inaczej niż w ubiegłych latach. W tym dniu odbyły się finały konkursów ekologicznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych naszej gminy: Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Żyję ekologicznie na co dzień” oraz Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznej Mody Wieczorowej. Oba konkursy zostały zorganizowane przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Śmignie – Jadwigę Chaim, Małgorzatę Wielgus, Dominikę Wolską oraz Gminny Ośrodek Kultury w Śmignie. Inicjatywę wsparły liczne firmy z najbliższego regionu: Gminna Spółka Komunalna, Alumax Wiesław Marciniec, Zakład Mechaniki Pojazdowej Andrzej Wojciechowski, Zakład Gastronomiczny Bistro Bar Sabina Szatko, Dom Handlowy „Solo” Janusz Nowak, Decathlon, Hurtownia Artykułów Szkolnych i Biurowych MASTTER oraz Old Boys Lisia Góra i firma ARAMIS. Nagrody wyróżnienia ufundowała również członkini jury, pani Natalia Zabawa, która prowadzi bloga Sztuka N!epoważna. Natomiast poczęstunek dla uczestników konkursu przekazała Piekarnia Barszcz S.C.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem – do konkursu plastycznego “Żyję ekologicznie na co dzień” zgłosiło się aż 7 szkół podstawowych, które nadesłały 110 prac plastycznych. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, dlatego poziom konkursu był bardzo wysoki. Ostatecznie jury w składzie: Krystyna Wenc – Szatko, Natalia Zabawa oraz Ryszard Zaprzałka wyłoniło zwycięzców oraz wyróżniło aż 19 osób. Oto wyniki konkursu w obu kategoriach:

Klasy I- III

1 miejsce – Joanna Nędza, Kobierzyn

2 miejsce – Łukasz Szczurek, Breń

3 miejsce – Adrian Drewko, Pawęzów

Wyróżnienia: Jacek Dworak, Breń; Szymon Jaworski, Śmigno; Karolina Wardzała, Zaczarnie; Artur Bieś, Śmigno; Zofia Szerszeń, Pawęzów; Malwina Sowińska, Pawęzów; Milena Turek, Pawęzów; Karolina Sereda, Pawęzów; Izabela Świątek, Breń; Zuzanna Witek, Śmigno; Aleksandra Witek, Śmigno; Daria Mleczko, Śmigno; Julia Piszczek, Śmigno; Wiktor Piszczek, Śmigno.

Klasy IV- VI

1 miejsce – Krystian Filipek, Brzozówka

2 miejsce – Patrycja Świątek, Łukowa

3 miejsce – Oliwia Król, Łukowa

Wyróżnienia: Magdalena Świątek, Breń; Patryk Jaworski, Śmigno; Urszula Świątek, Breń; Nikola Jankosz, Breń; Liliana Świątek, Breń.

Uroczystość rozpoczęła się pokazem ekologicznej mody wieczorowej. Do konkursu zgłosiło się 5 trzyosobowych zespołów, z których każdy przygotował kreację wieczorową wykonaną z materiałów wtórnych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem. Po zaprezentowaniu strojów, jury udało się na obrady, a w tym czasie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego. Następnie organizatorzy odczytali wyniki konkursu mody wieczorowej. Przedstawiają się one następująco:

Międzyszkolny Konkurs Ekologicznej Mody Wieczorowej

1 miejsce – Śmigno (25 punktów)

Gabriela Czeczot

Dominika Stasik

Joanna Żołądź

opiekun: Joanna Jaroszek

2 miejsce – Kobierzyn (16 punktów)

Weronika Białas

Wiktoria Bogacz

Karolina Setlak

opiekun: Anna Kajpust – Dołowacka

3 miejsce – Łukowa (15 punktów)

Roksana Krawiec

Oliwia Król

Nikola Pytel

opiekun: Monika Kukla

4 miejsce – Lisia Góra ( 9 punktów)

Justyna Maliga

Natalia Starzyk

Kinga Białas

opiekun: Katarzyna Wilk

4 miejsce – Stare Żukowice (9 punktów)

Patrycja Kajpust

Ewelina Chochorowska

Jakub Niemczura

opiekun: Barbara Rzeźnik

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział oraz trud włożony w przygotowanie wspaniałych prac. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy sprawili dużo radości dzieciom fundując im tak piękne i atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do galerii.