„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają” –pod takim hasłem 30 września obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten poprzedzony był wspólnym przypominaniem sobie tabliczki mnożenia. Podczas zajęć integracyjnych  młodsi uczniowie odpytywali starszych z działań tabliczki mnożenia, nie zabrakło również zagadek, łamigłówek oraz szyfrogramów. Od 26 września bawiliśmy się w „Hasło dnia” – zabawę ułatwiającą zapamiętywanie trudnych przypadków tabliczki mnożenia, a patrole egzaminacyjne przepytywały rodziców odwiedzających szkołę ze znajomości tabliczki mnożenia.

Do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zaprosiliśmy do naszej szkoły również rodziców. Każdy z uczestników przystępował do egzaminów z tabliczki mnożenia w zakresie 1-50, 1-100 oraz 1-500.

Zanim przystąpiliśmy do egzaminów uczniowie klasy VI przypomnieli tabliczkę mnożenia w formie wierszowanej. Kolejne egzaminy przeplatane były występami. Chłopcy z klasy V opowiedzieli czym dla nich jest tabliczka mnożenia. Dzięki uczniom klasy IV poznaliśmy historię pewnego bociana nie znającego tabliczki mnożenia. Wspólnie z panią Eweliną Bieś przespacerowaliśmy się uliczką Tabliczki Mnożenia docierając do szkoły, by uczyć się tabliczki dzielenia. Przed ostatnim egzaminem uczennica klasy VI Marlena zdradziła swoje marzenia w piosence „Tabliczka Muzyczka”.

Pomyślnie zdany egzamin nagradzany był legitymacją Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz Certyfikatem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe ołówki z tabliczką mnożenia.

Obchody VI światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w nas wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim znajomości tabliczki mnożenia , a rodzicom dziękujemy za poświęcony czas.Zapraszamy do galerii.