ŚNIADANIE DAJE MOC kl. I-II– Misja rozpoczęta…

Uczniowie klasy I i II w bieżącym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Realizując „Misje śniadaniowe” poznawali 12 zasad zdrowego odżywiania. Wykonywali zadania w ramach Misji Klasowych, Misji Domowych i Misji Specjalnych. W czasie zajęć uczniom towarzyszyli Tola, Maks oraz Wszystkojad czyli bohaterowie „Misji Śniadaniowych”. Są to mali agenci, którzy wspólnie z uczniami uczą kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci na zajęciach omawiały  piramidę zdrowego żywienia, rozpoznawały różnego rodzaju produkty zbożowe, układały opowiadanie na podstawie rysunków, wykonały plakaty edukacyjne oraz przygotowały zaproszenia na Dzień Zdrowego Śniadania, które wręczyły dyrektorowi GOK-u, księdzu i innym gościom. Dowiedziały się również, jak ważne jest regularne spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia oraz jak powinno być skomponowane śniadanie, by dostarczyło energii do nauki i zabawy. Zapraszamy do galerii.