Spotkanie z policjantem

bezpieczna-drogaDnia 29 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Śmignie w ramach edukacji  o bezpieczeństwie,  uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły      i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach   z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się  o pomoc.Zapraszamy do galerii.