Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

Muzeum Bombki Choinkowej dnia 28 października br. w Nowej Dębie stało się kolejnym kierunkiem wyjazdu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Śmignie.
Celem i założeniem wycieczki było zainspirowanie do poszukiwania i realizowania własnych pomysłów poprzez wykonywanie wytworów artystycznych. Fabryka bombek zachwyciła tysiącami eksponatów umieszczonych na choinkach, a zwłaszcza
część drzewek bożonarodzeniowych ubrana tematycznie, m. in. w stylu amerykańskim, francuskim, skandynawskim i wiktoriańskim. Bogata wzorniczo kolekcja rozbudziła wyobraźnię, spontaniczność i radość. Uczniowie odebrali bardzo piękną lekcję powstawania ozdób choinkowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły warsztaty samodzielnego malowania bombek. Każdy z uczestników otrzymał wydmuszki-ozdoby do dekorowania, brokaty, kleje i mógł rozwinąć inwencje twórcze. Bardzo atrakcyjne i emocjonujące były zakupy. Z ogromnej oferty ozdób, każdy z uczniów, mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.
Na pamiątkę pobytu w muzeum wszyscy otrzymali własnoręcznie wykonane bombki.
Wycieczka dostarczyła pięknych wrażeń estetycznych i wprowadziła w magię świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do galerii.