Wycieczka do Poręby Radlnej

We wtorek 11 października 2022 r. uczniowie klas „0” – IV wzięli udział w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Sutkowscy” w Porębie Radlnej.

Już od początku wyjazdu nie brakowało atrakcji – gospodarze przygotowali bowiem dla naszych podopiecznych poczęstunek oraz udostępnili do zabaw salę taneczną, gdzie dzieci z radością mogły oczekiwać na kolejne punkty programu. Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z leśnikiem, który przybliżył im zagadnienia dotyczące gospodarki leśnej, ochrony przyrody oraz zapoznał z wieloma ciekawostkami dotyczącymi życia zwierząt. Chętnie również odpowiadał na liczne pytania wychowanków naszej szkoły.

Kolejną atrakcją były warsztaty florystyczne przeprowadzone przez Panią Annę Sutkowską, która zapoznała dzieci z zasadami wykonywania kompozycji jesiennych. Wszyscy z wielkim zapałem tworzyli, z uzbieranych przez siebie darów jesieni oraz kwiatów przygotowanych przez prowadzącą, swoje „małe dzieła sztuki”.

Po wysiłkach intelektualnych i manualnych, przyszedł czas na relaks. Dzieci mogły odpocząć, bawiąc się na udostępnionych przez Państwa Kingę i Sławomira Schabów dmuchanych zjeżdżalniach. Kolejnymi niespodziankami przygotowanymi przez gospodarzy były  zabawne zdjęcia w fotobudce oraz samodzielne pieczenie kiełbasek na ognisku.

Na zakończenie część uczniów wybrała się na krótki spacer do lasu. Niektórzy nie próżnowali i do domu wrócili z wieloma pięknymi okazami grzybów.

Dla wszystkich uczniów to był bardzo miły, pouczający i doskonale spędzony czas. Z całą pewnością przyczynili się do tego właściciele gospodarstwa agroturystycznego „Sutkowscy”, rodzina Błażeja – ucznia klasy IV, a zarazem pomysłodawcy wyjazdu – oraz rodzice Oli, która również dzielnie pomagała na miejscu. Wszystkim, którzy sprawili, że ten wyjazd był tak udany – serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do galerii.