Dzień ziemi

wpis w: aktualne | 0
image_pdfimage_print

Dzień Ziemi to dzień, w którym ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Również dzieci z naszej szkoły zaangażowały się w obchody tego święta. 22 kwietnia 2016r. (w piątek) najpierw z wielkim zaangażowaniem przygotowywały stroje z materiałów recyclingowych, a następnie prezentowały je wszystkim podczas ekologicznego pokazu mody na sali gimnastycznej. Kreatywność uczniów zaskoczyła wszystkich, bowiem zaprezentowane kreacje były naprawdę wyjątkowe, a dzieci w rolach modelek i modeli sprawdziły się doskonale! Po tych atrakcjach uczniowie podzieleni na grupy udali się na sprzątanie najbliższego otoczenia szkoły.

Dodatkowo w tym dniu odbyły się szkolne eliminacje do XXXI Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Każdy z uczestników przedstawił publiczności wybrany wiersz oraz fragment prozy. Wśród dzieci klas młodszych najlepiej zaprezentowała się Gabriela Czeczot z klasy III, natomiast z klas starszych do konkursu przeszedł Patryk Jaworski z klasy IV. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.