11 listopada

Sto pięć lat temu  Pierwsza Kompania Kadrowa pod wodzą Józefa Piłsudskiego ruszyła z krakowskich Oleandrów ku wolności. I wojna światowa to w naszej historii czas dramatycznej walki o niepodległość, która po 123 latach niewoli zdolna była w niedługim czasie zorganizować się w państwo. W dniu Narodowego Święta Niepodległości świętujemy powrót Polski na mapę Europy.

Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale powinniśmy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość – wzruszenie, dumę i radość. Do takiego uroczystego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości i wspólnych działań, które pozwolą w tym dniu poczuć razem radość z wolności, wywieszali polskie flagi, zachęcali nas uczniowie, w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez   p. A. Jarońską          i p. M. Gackowską. Nasza szkoła włączyła się również w akcję „Szkoła do hymnu”                      i o symbolicznej godz. 11:11 zorganizowała wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Zapraszamy do galerii.