„Cała Polska czyta dzieciom”

images„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne głośne czytanie.”

Jim Trelease, autor „Podręcznika głośnego czytania”

Pragnąc rozbudzić nawyk czytania i zapał do książek w naszych uczniach w tym roku szkolnym zaplanowaliśmy aktywnie włączyć się do akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, organizując comiesięczne spotkania czytelnicze, na które zapraszani będą wspaniali goście chętni do wspólnego czytania.

Pierwsze z serii spotkań odbyło się 20 października 2016r. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz świetlicy gościły u siebie znaną z przedstawień teatralnych i popularnych seriali telewizyjnych aktorkę Panią Ewelinę Bieś. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać o tajnikach zawodu aktora, a następnie posłuchać zabawnych wierszyków oraz bajeczek czytanych przez naszego gościa. Zapoznali się z twórczością Agnieszki Frączek,  Grzegorza Kasdepkę, a także z fascynującymi przygodami dinozaura Arlo przedstawionymi w książce „Dobry dinozaur”. Wspólne czytanie tak spodobało się najmłodszym, że trudno im było rozstać się z naszym gościem, dlatego nasi uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne wizyty. Zapraszamy do galerii.