„Pancake Day” – brytyjski „Dzień Naleśnika”

5 marca w naszej szkole świętowaliśmy „Pancake Day” – brytyjski „Dzień Naleśnika”, tradycyjnie obchodzony dzień przed Środą Popielcową. Z tej okazji uczniowie mogli wziąć udział w konkursach. Jedną z konkurencji był tradycyjny „Pancake Race” – wyścig z podrzucaniem naleśnika na patelni. Wszyscy, od przedszkolaków po uczniów 8 klasy, mogli spróbować swoich sił, a najszybsi zawodnicy zostali nagrodzeni książkami w języku angielskim. Wielu chętnych wzięło udział w konkursie na plakat o „Dniu Naleśnika” , nauczyciele oraz uczniowie wybrali trzy najlepsze prace. Ich autorzy również otrzymali nagrody książkowe.

I miejsce – Dawid Wajda i Szymon Żołądź (klasa VIII)

II miejsce – Szymon Jaworski, Natalia Nalepka i Zuzanna Witek (klasa IV)

III miejsce – Emilia Bogacz i Maja Sak (klasa V)

Odbył się też konkurs na najlepszego naleśnika dla klas IV-VIII. Każda klasa, spośród przygotowanych przez siebie naleśników wybrała jednego, który później oceniany był przez komisję konkursową. Poziom był tak wyrównany, że komisja zdecydowała się przyznać nagrodę dwóm klasom: klasie VI i VII.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!   Zapraszamy do galerii.      Marta Majcher