Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają” –pod takim hasłem 28 września obchodziliśmy po raz trzeci w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania to tego dnia trwały od półtora tygodnia, podczas którego wspólnie przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia oraz dekorowaliśmy szkołę. Tegoroczną VIII edycję akcji edukacyjnej poszerzyliśmy o konkurs literacko – matematyczny „Liczę i rymuję”,  patrole egzaminacyjne  oraz możliwość uzyskania tytułu Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Tak jak podczas ubiegłorocznej edycji bawiliśmy się  w  „Hasło dnia” – zabawę ułatwiającą zapamiętywanie trudnych przypadków tabliczki mnożenia. Patrol egzaminacyjny sprawdzał, czy starsi tabliczkę mnożenia znają egzaminując z tabliczki rodziców odprowadzających młodsze dzieci do szkoły oraz nauczycieli uczących w naszej szkole.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest akcją bezpłatną. Miłą niespodziankę przygotowała uczniom naszej szkoły jedna z mam, pani Monika, obdarowując nas słodkościami.  Pan dyrektor  ufundował nagrody książkowe.

Do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zaprosiliśmy do naszej szkoły także rodziców. Każdy z uczestników chcąc uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia przystępował do pisemnych egzaminów z tabliczki mnożenia w zakresie 1-30 (klasa II)1-50 (klasa III) oraz 1-100 (klasy IV-VIII) .       Z kolei każdy Ekspert z klasy VII i VIII mógł ubiegać się o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia polegający na pisemnym egzaminie z tabliczki mnożenia w zakresie 1-500 oraz rozwiązaniu kilku matematycznych łamigłówek.

Zanim przystąpiliśmy do egzaminów  wspólnie wybraliśmy najlepsze prace w konkursie „Liczę i rymuję”. Za każdy etap pisemnego egzaminu uczniowie otrzymywali cukierki. Pomyślnie zdany egzamin nagradzany był wśród uczniów klas II-VI odznaką Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz Certyfikatem, a wśród uczniów klas VII –VIII Odznaką Eksperta Tabliczki Mnożenia lub Mistrza. Nagrody książkowe otrzymywali uczniowie , których rymowanki najbardziej spodobały się szkolnemu jury.

Dzień ten  przyniósł  wiele wrażeń. Gratulujemy wszystkim znajomości tabliczki mnożenia oraz zdobytych odznak i certyfikatów,

a rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do galerii.