Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

W piątek 17 listopada uczniowie klas 0, I, II, III wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Na miejscu przywitano nas bardzo serdecznie i już po kilku minutach zjechaliśmy windą górniczą na głębokość 212 m. Wycieczkę rozpoczęliśmy od jazdy kolejką podziemną od szybu Campi do szybu Sutoris. Potem zwiedzaliśmy kopalnię, o której ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Podziwialiśmy też stare urządzenia, maszyny, narzędzia, którymi posługiwali się dawniej górnicy w swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś w kopalni pracowały konie, a ostatnim był koń o imieniu Kuba. Mogliśmy też zobaczyć jak dawniej wyglądała kopalnia na filmach multimedialnych. Wreszcie spotkaliśmy dobrego ducha kopalni Skarbnika, który opiekuje się górnikami  i turystami. Na koniec wycieczki uczniowie odpoczywali spożywając posiłek, bawiąc się na placu zabaw oraz grając w piłkę nożną w podziemiach kopalnianych na poziomie 223 m. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa, dostarczyła nam wielu nowych wrażeń. Zdobyliśmy mnóstwo interesujących wiadomości o najstarszej Bocheńskiej Kopalni Soli w Polsce i o tym, że niedoceniona dzisiaj sól kiedyś nazywana była białym złotem. Zapraszamy do galerii.